Politem Hakkında

Politem, otomotiv, beyaz eşya, elektrik - elektronik, tekstil, ulaşım, inşaat, mühendislik, mobilya ve tarım sektörleri başta olmak üzere, birçok sektör için standart ve müşteri projeleri bazında özel, mühendislik plastikleri üretimi yapmaktadır. Plastiğe, hareket ve değer katmak amacıyla yola çıkan Politem ekibi, tecrübelerini üretimlerine, özel işlem uygulanan teknolojilerle, uygulama bilgileriyle ve samimiyetle aktarmaktadır.

Politem, 2006 yılında, mühendislik plastikleri üretimine başlamıştır. 2015 yılında taşındığı 8.200 metrekarelik Çerkezköy- Tekirdağ tesisinde, 14.000 ton/yıl kapasiteyle hizmet vermektedir.

Politem, tesisinde bulunan son teknoloji laboratuvar cihazları ile sürdürülebilir kalite prensibini pekiştirmektedir. Devam eden çalışmaları ile yakın tarihte TS 16949 belgelendirme sistemi sahibi olacaktır.

Tecrübelerine her geçen gün yenisini katan, süreçlerini global pazar bilgileriyle destekleyen AR&GE ekibiyle, piyasadaki yeniliklere, alternatif çözümler getirerek, müşterilerine özel uygulamaları miktardan bağımsız olarak AR&GE için ayrılmış pilot üretim hatlarında gerçekleştirmektedir.

Çevreye karşı olan sorumluluğunu her şeyin önünde tutan Politem, değer katılabilen kaynakların farkında olup, endüstriye kazandırılabilmesi için kaynak yönetimi disiplinine yatırım yaparak "Çevre Dönüşüm Lisansı" almıştır. Bu doğrultuda, plastiklerin katma değerini yükselterek değişimlerine hız kazandırmaktadır.